Slutresultat 2016 - 2010

Resultat 2016 

 

Damer uden licens:

 

 

 

  NR. Navn: Klub: Total score 1. serie 2.serie 3. serie Strikes Spare
1 1 Susanne Laugesen Svendborg BK 501 176 158 167 9 14
  2 Susanne Laugesen Svendborg BK 447 133 188 126 3 16
  3 Susanne Laugesen Svendborg BK 433 122 157 154 5 12
2 4 Merehte Saugmann BKM2002 411 136 155 120 4 15
3 5 Marianne Larsen BKM2002 393 124 121 148 4 10
  6 Birte Møller BKM2002 390 135 115 140 4 10
  7 Marianne Larsen BKM2002 376 118 98 160 3 11
  8 Lissi Damm BKM2002 370 115 133 122 5 10
  9 Birthe L. Hansen BKM2002 348 114 100 134 4 6

 


 

Damer med D licens:

 

 

 

  NR. Navn: Klub: Total score 1. serie 2.serie 3. serie Strikes Spare
1 1 Vinnie Larsen BCM 485 176 162 147 9 12
2 2 Lissi Nielsen SSB 477 165 143 169 6 15
3 3 Lene Stoubæk Assens BK 475 139 144 192 7 13
  4 Jette Frost Assens BK 474 187 150 137 9 11
  5 Lene Stoubæk Assens BK 467 157 152 158 7 13
  6 Sigrid Skytte SSB 439 159 134 146 5 13
  7 Lene Stoubæk Assens BK 426 159 135 132 1 16
  8 Vinnie Larsen BCM 425 129 149 147 5 12
  9 Vinnie Larsen BCM 423 100 178 145 6 11
  10 Lissi Nielsen SSB 408 164 114 130 9 16
  11 Inger Nicolaisen BCM 406 84 152 170 7 8
  12 Lene Nielsen Assens BK 398 136 132 130 3 14
  13 Jette kramer Assens BK 397 143 125 129 5 12
  14 Inger Nicolaisen BCM 393 123 98 172 6 9
  15 Jette kramer Assens BK 392 125 121 146 3 11
  16 Inger Nicolaisen BCM 387 106 147 134 5 10
  17 Sigrid Skytte SSB 365 89 140 136 3 8
  18 Lene Nielsen Assens BK 365 116 135 114 2 11
  19 Jette kramer Assens BK 351 126 124 101 3 8
  20 Lene Nielsen Assens BK 330 112 105 113 1 7

 


 

Damer med C licens:

 

 

 

  NR. Navn: Klub: Total score 1. serie 2.serie 3. serie Strikes Spare
1 1 Anne Stampe BKM2002 522 168 182 172 10 17
2 2 Karen Pedersen TOP 10 515 134 191 190 11 11
  3 Karen Pedersen TOP 10 514 159 173 182 10 14
3 4 Lis T. Jakobsen BCM 507 142 217 148 12 7
  5 Lone Rysgaard Brasilia 501 185 178 138 8 15
  6 Helle Jensen BKM2002 498 144 155 199 11 11
  7 Ani Klausen BKM2002 498 157 161 180 10 13
  8 Benedikte Thrane Assens BK 497 132 208 157 10 10
  9 Karen Pedersen TOP 10 487 169 169 149 9 13
  10 Lone Rysgaard Brasilia 480 148 176 156 10 9
  11 Bodil Sørensen SSB 478 138 169 171 4 19
  12 Lena Ejby BKM2002 477 169 149 159 6 13
  13 Benedikte Thrane Assens BK 473 159 144 170 5 17
  14 Lena Ejby BKM2002 470 135 171 164 8 13
  15 Lena Ejby BKM2002 469 149 153 167 5 19
  16 Inga Larsen BKM2002 466 155 143 168 6 15
  17 Sine Winther BK City Bowling 464 158 160 146 5 15
  18 Helle Jensen BKM2002 462 156 128 178 6 15
  19 Lise-Lotte Rasmussen Svendborg BK 460 150 143 167 6 16
  20 Benedikte Thrane Assens BK 453 126 157 170 6 8
  21 Jytte Jørgensen BKM2002 450 139 155 156 5 13
  22 Lise-Lotte Rasmussen Svendborg BK 444 146 154 144 7 13
  23 Lis T. Jakobsen BCM 439 128 153 158 5 14
  24 Helle Jensen BKM2002 438 158 123 157 9 9
  25 Anne Stampe BKM2002 436 131 148 157 6 10
  26 Jytte Jørgensen BKM2002 431 155 126 150 8 12
  27 Sine Winther BK City Bowling 428 128 155 145 6 12
  28 Lone Rysgaard Brasilia 426 149 144 133 4 12
  29 Lena Ejby BKM2002 426 135 137 154 6 9
  30 Lise-Lotte Rasmussen Svendborg BK 425 134 154 137 2 17
  31 Lena Ejby BKM2002 423 142 145 136 6 11
  32 Sine Winther BK City Bowling 420 118 169 133 9 12
  33 Inga Larsen BKM2002 415 158 138 119 3 13
  34 Bodil Sørensen SSB 403 104 143 156 6 10
  35 Anne Stampe BKM2002 400 129 138 133 7 8
  36 Ani Klausen BKM2002 400 150 125 125 2 14
  37 Lis T. Jakobsen BCM 377 110 115 152 5 7
  38 Inga Larsen BKM2002 369 133 114 122 2 8

 


 

Damer med A eller B licens:

 

 

 

  NR. Navn: Klub: Total score 1. serie 2.serie 3. serie Strikes Spare
1 1 Camilla Thrane Assens BK 494 163 148 183 11 12
2 2 Hanne Næshave BK City Bowling 481 162 162 157 5 17
  3 Camilla Thrane Assens BK 472 163 162 147 8 14
  4 Camilla Thrane Assens BK 470 140 167 163 8 12
  5 Hanne Næshave BK City Bowling 469 156 187 126 6 13
  6 Hanne Næshave BK City Bowling 469 159 164 146 4 16

 

 

 


 

Herrer uden licens:

 

 

 

  NR. Navn: Klub: Total score 1. serie 2.serie 3. serie Strikes Spare
1 1 Børge Berthelsem BKM2002 546 199 164 183 6 11
2 2 Herbert Strange BKM2002 533 168 186 179 10 21
3 3 Erik Lund PEB 503 156 166 181 7 10
  4 Mark Lund   501 183 142 176 8 15
  5 John Rasmussen Svendborg BK 500 181 150 169 10 15
  6 Bent Edwardsen ØBwK 500 163 168 169 6 14
  7 Herbert Strange BKM2002 487 167 145 175 8 14
  8 Christian Petersen BKM2002 480 184 135 161 7 14
  9 Christian Petersen BKM2002 478 160 177 141 8 14
  10 Herbert Strange BKM2002 475 122 180 173 11 11
  11 Willy Gervig BKM2002 473 170 156 147 10 10
  12 Hans Hansen BKM2002 454 162 144 148 7 12
  13 Søren Bredbjerg BKM2002 445 129 159 157 7 11
  14 Bent Edwardsen ØBwK 438 157 149 132 5 15
  15 Erik Lund PEB 433 148 151 134 4 3
  16 Christian Petersen BKM2002 424 117 125 182 11 12
  17 John Rasmussen Svendborg BK 420 154 128 138 6 10
  18 Bent Edwardsen ØBwK 418 161 126 131 7 9
  19 Mark Lund   416 122 149 145 9 7
  20 Børge Berthelsem BKM2002 415 130 142 143 4 7
  21 John Rasmussen Svendborg BK 410 110 127 173 10 5
  22 Willy Gervig BKM2002 395 127 141 127 2 11
  23 Willy Gervig BKM2002 391 112 117 162 2 8
  24 Tage Møller BKM2002 389 131 129 129 5 8
  25 Tom Kristensen BKM2002 380 130 118 132 5 9
  26 Børge Berthelsem BKM2002 369 148 115 106 4 7
  27 Tom Kristensen BKM2002 363 122 120 121 7 5

 

 

 

 

 

 

 


 

Herrer med D licens:

 

 

 

  NR. Navn: Klub: Total score 1. serie 2.serie 3. serie Strikes Spare
1 1 Bjarne Jørgensen MBK07 593 204 201 188 17 8
2 2 Erik Otte SSB 550 178 171 201 12 13
  3 Bjarne Jørgensen MBK07 538 208 143 187 13 12
  4 Erik Otte SSB 536 178 150 208 11 13
3 5 Poul Erik Madsen Svendborg BK 498 133 192 173 10 13
  6 Leif Larsen Svendborg BK 488 143 157 188 8 14
  7 Allan Rasmussen Svendborg BK 480 161 136 183 6 16
  8 Allan Rasmussen Svendborg BK 479 164 147 168 6 13
  9 Allan Rasmussen Svendborg BK 464 181 144 139 6 13
  10 Bjarne Jørgensen MBK07 461 166 145 150 8 11
  11 Poul Erik Madsen Svendborg BK 447 148 132 167 4 16
  12 Allan Rasmussen Svendborg BK 441 141 145 155 9 11
  13 Steen Stoubæk Assens BK 425 127 158 140 5 14
  14 Flemming Rasmussen BKM2002 424 130 143 151 5 10
  15 Leif Larsen Svendborg BK 422 163 139 120 6 13
  16 Flemming Rasmussen BKM2002 411 121 153 137 7 8
  17 Leif Larsen Svendborg BK 406 132 126 148 7 7
  18 Poul Erik Madsen Svendborg BK 400 114 126 160 7 6
  19 Steen Stoubæk Assens BK 392 116 157 119 6 7
  20 Steen Stoubæk Assens BK 375 123 117 135 1 12
  21 Flemming Rasmussen BKM2002 365 126 124 115 4 7
  22 Christian Storgaard SSB 302 90 111 101 1 5
  23 Christian Storgaard SSB 296 87 117 92 1 7

 

 

 

 

 


 

Herrer med C licens:

 

 

 

  NR. Navn: Klub: Total score 1. serie 2.serie 3. serie Strikes Spare
1 1 Steen Rasmussen BKM2002 613 199 200 214 13 17
2 2 Frede Nielsen Assens BK 579 232 177 170 11 16
3 3 Torben Johansen BKM2002 558 158 182 218 13 13
  4 Frede Lohmann BKM2002 554 193 202 159 11 16
  5 Frede Lohmann BKM2002 547 157 163 227 10 12
  6 Per Nellemann SSB 538 171 208 159 12 12
  7 Per Nellemann SSB 534 181 190 163 10 13
  8 Torben Johansen BKM2002 531 174 168 189 7 16
  9 Carsten Rysgaard Brasilia 531 147 237 147 12 10
  10 Gregers Jørgensen BKM2002 528 194 149 185 8 18
  11 Frede Lohmann BKM2002 525 168 156 201 6 13
  12 Jørgen Ejby BKM2002 520 171 158 191 13 9
  13 Steen Rasmussen BKM2002 517 181 158 178 8 14
  14 Arly Storgaard BKM2002 516 157 190 169 12 14
  15 Carsten Rysgaard Brasilia 506 172 154 180 11 9
  16 Benny Jørgensen BKM2002 505 182 179 144 8 16
  17 Arly Storgaard BKM2002 504 200 147 157 12 11
  18 Frede Nielsen Assens BK 504 141 175 188 10 12
  19 Erik Lampe ØBwK 503 178 128 197 11 10
  20 Arly Storgaard BKM2002 502 155 174 173 9 14
  21 Frede Nielsen Assens BK 499 138 183 178 8 16
  22 Torben Johansen BKM2002 495 151 162 182 9 13
  23 Jørgen Ejby BKM2002 495 164 177 154 9 11
  24 Erik Lampe ØBwK 494 126 160 208 9 7
  25 Steen Rasmussen BKM2002 493 140 175 178 11 10
  26 Jens Storgaard BKM2002 491 175 169 147 4 21
  27 Carsten Rysgaard Brasilia 491 147 173 171 10 14
  28 Jens Storgaard BKM2002 490 158 159 173 6 17
  29 Niels L. Hansen BKM2002 486 164 159 163 4 18
  30 Jens Storgaard BKM2002 480 156 158 166 4 20
  31 Johnny Pedersen Assens BK 477 158 162 157 1 22
  32 Jens Storgaard BKM2002 473 183 137 153 7 14
  33 Arly Storgaard BKM2002 457 142 182 133 7 12
  34 Johnny Pedersen Assens BK 447 116 160 171 4 16
  35 Jørgen Ejby BKM2002 444 130 163 151 8 11
  36 Erik Lampe ØBwK 439 130 140 169 6 12
  37 Jørgen Ejby BKM2002 433 134 126 173 5 11
  38 Benny Jørgensen BKM2002 426 126 130 170 7 8
  39 Jens Storgaard BKM2002 422 128 145 149 6 14
  40 Jørgen Ejby BKM2002 399 128 127 144 3 13

 

 

 

 

 


 

 

 

Herrer med A eller B licens:

 

 

 

  NR. Navn: Klub: Total score 1. serie 2.serie 3. serie Strikes Spare
1 1 Michael Brunebjerg Smut 679 225 225 229 22 10
2 2 Claus Kramer Assens BK 650 200 229 221 16 13
3 3 Kim Rysgaard Brasillia 639 206 233 200 20 9
  4 Michael Brunebjerg Smut 628 225 214 189 23 5
  5 Michael Brunebjerg Smut 623 225 211 187 18 13
  6 Sebastian Frost Assens BK 607 208 226 173 18 10
  7 Benny Vognsen Smut 607 200 194 213 17 11
  8 Kim Rysgaard Brasillia 592 225 176 191 18 14
  9 Sebastian Frost Assens BK 576 195 181 200 12 15
  10 Stig Nielsen Assens BK 576 209 184 183 12 15
  11 Kim Rysgaard Brasillia 573 195 203 175 14 11
  12 Søren Arup Smut 569 198 185 186 11 18
  13 Sebastian Frost Assens BK 565 166 196 203 17 11
  14 Bjarne Madsen MBK07 565 173 182 210 14 13
  15 John W. Hansen BKM2002 563 168 158 237 13 12
  16 Søren Arup Smut 559 178 211 170 11 15
  17 Søren Arup Smut 556 197 161 198 9 18
  18 Benny Vognsen Smut 554 200 167 187 10 18
  19 Carsten Jakobsen BCM 542 173 178 191 8 17
  20 John W. Hansen BKM2002 536 148 172 216 13 10
  21 Benny Vognsen Smut 532 153 180 199 12 12
  22 Bjarne Madsen MBK07 510 138 168 204 8 13
  23 Claus Kramer Assens BK 501 177 182 142 9 16
  24 Claus Kramer Assens BK 501 167 181 153 8 17
  25 Stig Nielsen Assens BK 481 167 157 157 8 15
  26 John W. Hansen BKM2002 479 157 147 175 11 12
  27 Benny Vognsen Smut 470 185 146 139 7 15
  28 Carsten Jakobsen BCM 467 144 164 159 8 11
  29 Stig Nielsen Assens BK 459 148 180 131 11 8
  30 Carsten Jakobsen BCM 457 129 169 159 5 15
  31 Bent Nielsen S.S.B 451 147 160 144 7 13
  32 Bent Nielsen S.S.B 447 164 138 145 2 19
  33 Bjarne Madsen MBK07 388 117 127 144 4 12

 

 

 


 

 

 

Vinder bowling kugle:

 

Torben Johansen  BKM2002

 

 

 


 

 

 

 

 

Rød kegle:

 


1. præmie: Herbert Strange  BKM2002

 

2. præmie: John Westergaard Hansen BKM2002

 

3. præmie: Kim Rysgaard   Brasilia

 

4. præmie: Michael Brunebjerg   SMUT

 

5. præmie: Lise Lotte Rasmussen Svendborg

 

 

 


 

Højeste score:

 

 

 

 
Damer U/L: 188 Susanne Laugesen Svendborg BK
       
Damer M/L: 217 Lis T. Jakobsen BCM
       
       
Herre U/L: 199 Børge Berthelsen BKM2002
       
Herre M/L: 237 John Westergaard Hansen BKM2002
  237 Carsten Rysgaard Brasilia

 

 

 

 

Resultat 2015 

 

Damer uden licens:


NR. Navn: Klub: Total score 1. serie 2.serie 3. serie
1 1 Betty Rasmussen BKM2002 528 162 207 159

2 Betty Rasmussen BKM2002 526 166 179 181
2 3 Ulla Pedersen BKM2002 483 169 170 144

4 Betty Rasmussen BKM2002 470 145 144 181
3 5 Susanne Laugesen Svendborg BK 451 145 137 169

6 Else Hansen BKM2002 437 135 157 145

7 Susanne Laugesen Svendborg BK 433 143 108 182

8 Merete Saugmann BKM2002 406 157 147 102

9 Susanne Laugesen Svendborg BK 399 143 136 120

10 Lissi Damm BKM2002 390 143 114 133

11 Inge Pedersen BKM2002 352 113 124 115

12 Tove Vognsen
331 112 115 104

13 Gerda Jacobsen BKM2002 298 115 95 88

14 Tove Vognsen
295 79 128 88

 

Damer D licens:
 

NR. Navn: Klub: Total score 1. serie 2.serie 3. serie
1 1 Lena Elian NIF 502 160 199 143
2 2 Frieda Andersen Svendborg BK 475 202 157 116
3 3 Inger Nicolaisen BCM 464 136 180 148

4 Inger Nicolaisen BCM 458 165 153 140

5 Lykke Iversen BK City Bowling 440 107 163 170

6 Inger Nicolaisen BCM 434 146 141 147

7 Lena Elian NIF 433 149 133 151

8 Frieda Andersen Svendborg BK 418 107 171 140

9 Lykke Iversen BK City Bowling 416 141 127 148

10 Frieda Andersen Svendborg BK 405 153 121 131

11 Jette Kramer Assens BK 399 135 177 87

12 Mitzi Pedersen Trekanten 389 125 159 105

13 Lykke Iversen BK City Bowling 381 113 158 110

14 Lena Elian NIF 380 143 114 123

15 Jette Kramer Assens BK 377 130 129 118

16 Jette Kramer Assens BK 372 115 121 136

17 Mitzi Pedersen Trekanten 355 120 126 109

18 Mitzi Pedersen Trekanten 345 128 109 108


Damer C licens:

 

NR. Navn: Klub: Total score 1. serie 2.serie 3. serie
1 1 Tove Christiansen NIF 553 215 180 158
2 2 Anne Stampe BKM2002 531 144 188 199

3 Anne Stampe BKM2002 517 168 197 152
3 4 Sine Winther BK City Bowling 500 180 157 163

5 Karen Pedersen TOP 10 493 171 165 157

6 Helle Aagaard Jensen BKM2002 488 186 148 154

7 Sine Winther BK City Bowling 470 146 167 157

8 Tove Christiansen NIF 465 138 181 146

9 Vinnie Larsen BCM 464 126 164 174

10 Tove Christiansen NIF 464 147 145 172

11 Sine Winther BK City Bowling 455 138 155 162

12 Jytte Jørgensen BKM2002 446 138 148 160

13 Lena Ejby BKM2002 438 136 166 136

14 Vinnie Larsen BCM 436 138 163 135

15 Lena Ejby BKM2002 432 146 128 158

16 Jytte Jørgensen BKM2002 431 160 146 125

17 Anne Stampe BKM2002 430 132 152 146

18 Lena Ejby BKM2002 416 125 147 144

19 Lena Ejby BKM2002 415 148 134 133

20 Lena Ejby BKM2002 412 150 141 121

21 Ani Klausen BKM2002 403 132 134 137

22 Vinnie Larsen BCM 396 137 131 128

23 Helle Aagaard Jensen BKM2002 391 126 147 118

24 Lise-Lotte Rasmussen Svendborg BK 390 103 154 133

25 Lise-Lotte Rasmussen Svendborg BK 363 116 131 116

26 Lise-Lotte Rasmussen Svendborg BK 358 137 92 129

27 Helle Aagaard Jensen BKM2002 356 115 126 115
             

Damer A - B licens:
 

NR. Navn: Klub: Total score 1. serie 2.serie 3. serie
1 1 Inga Larsen BKM2002 496 169 163 164
2 2 Ana Lia Christiansen BK City Bowling 436 151 138 147

3 Ana Lia Christiansen BK City Bowling 434 124 155 155

4 Inga Larsen BKM2002 433 149 135 149

5 Ana Lia Christiansen BK City Bowling 418 131 142 145

6 Inga Larsen BKM2002 410 121 141 148
Herrer uden licens:
 

NR. Navn: Klub: Total score 1. serie 2.serie 3. serie
1 1 Mark Lund
606 153 240 213
2 2 Herbert Strange BKM2002 554 202 181 171
3 3 Ronni Jensen
550 225 153 172

4 Teddy Andersen
550 161 178 211

5 Ronni Jensen
545 183 191 171

6 Mark Lund
511 164 198 149

7 Ronni Jensen
480 148 142 190

8 Teddy Andersen
470 158 142 170

9 Herbert Strange BKM2002 469 130 159 180

10 Herbert Strange BKM2002 465 148 171 146

11 Hans Hansen BKM2002 465 139 138 188

12 Teddy Andersen
462 140 174 148

13 Erik Rasmussen BKM2002 460 155 135 170

14 Erik Rasmussen BKM2002 455 154 145 156

15 Ken Elian NIF 452 153 126 173

16 John Rasmussen Svendborg BK 438 127 169 142

17 Willy Gervig BKM2002 429 175 138 116

18 John Rasmussen Svendborg BK 423 104 150 169

19 Børge Berthelsen BKM2002 422 140 134 148

20 Willy Gervig BKM2002 418 117 127 174

21 Willy Gervig BKM2002 417 142 147 128

22 Ken Elian NIF 416 144 148 124

23 Erik Rasmussen BKM2002 412 156 141 115

24 Ken Elian NIF 396 124 132 140

25 Søren Bjedbjerg BKM2002 390 145 99 146

26 Poul Nielsen BKM2002 389 86 145 158

27 Børge Berthelsen BKM2002 383 131 115 137

28 Børge Berthelsen BKM2002 383 136 124 123

29 Hans Hansen BKM2002 377 96 143 138

30 Søren Bjedbjerg BKM2002 373 123 140 110

31 Hans Jacobsen BKM2002 364 121 130 113

32 John Rasmussen Svendborg BK 363 156 115 92

33 Knud Pedersen BKM2002 317 109 104 104
Herrer D licens:
 

NR. Navn: Klub: Total score 1. serie 2.serie 3. serie
1 1 Bjarne Jensen Faber 518 180 175 163
2 2 Kenneth Månsson Trekanten 495 105 208 182

3 Bjarne Jensen Faber 490 177 134 179
3 4 Flemming Rasmussen BKM202 482 144 199 139

5 John Elian NIF 469 129 188 152

6 Erik lund PEB 464 178 147 139

7 Bjarne Jensen Faber 460 146 152 162

8 John Christiansen NIF 447 173 136 138

9 John Elian NIF 446 109 179 158

10 Leif Larsen Svendborg BK 440 130 148 162

11 Flemming Rasmussen BKM202 438 137 164 137

12 Flemming Rasmussen BKM202 436 156 142 138

13 Erik Lund PEB 429 114 131 184

14 Leif Larsen Svendborg BK 428 130 159 139

15 John Christiansen NIF 426 128 164 134

16 John Elian NIF 417 137 156 124

17 Leif Larsen Svendborg BK 412 132 148 132

18 John Christiansen NIF 354 104 132 118

Herrer C licens:
 

NR. Navn: Klub: Total score 1. serie 2.serie 3. serie
1 1 Jørgen Ejby BKM2002 572 174 176 222

2 Jørgen Ejby BKM2002 561 216 184 161
2 3 Frede Lohmann BKM2002 552 200 186 166
3 4 Johnny Pedersen Assens BK 541 219 155 167

5 Arly Storgaard BKM2002 541 204 167 170

6 Erik Lampe Østjysk Bowling 534 168 161 205

7 Rudi Stjernegaard BK Odin 534 199 152 183

8 Mark Bondo Trekanten 530 156 194 180

9 Mogens Iversen BK City Bowling 529 136 171 222

10 Arly Storgaard BKM2002 527 178 192 157

11 Mogens Iversen BK City Bowling 526 171 157 198

12 Frede Nielsen Assens BK 525 133 210 182

13 Leif Nielsen Trekanten 519 156 201 162

14 John Vestergaard Hansen BK Odin 515 175 194 146

15 Jørgen Ejby BKM2002 511 158 176 177

16 Mogens Iversen BK City Bowling 498 168 180 150

17 Arly Storgaard BKM2002 497 207 119 171

18 Torben Johansen BKM2002 494 155 179 160

19 Erik Lampe Østjysk Bowling 491 148 181 162

20 Frede Lohmann BKM2002 489 167 139 183

21 Gerner Uhrenholdt BKM2002 488 162 156 170

22 Steen Rasmussen BKM2002 485 125 166 194

23 Steen Rasmussen BKM2002 477 171 155 151

24 Frede Nielsen Assens BK 476 145 157 174

25 Sonny Menitz
476 143 201 132

26 Jørgen Ejby BKM2002 471 141 163 167

27 Jens Storgaard BKM2002 469 163 148 158

28 Jørgen Ejby BKM2002 467 183 145 139

29 John Vestergaard Hansen BK Odin 462 144 152 166

30 Jens Storgaard BKM2002 461 158 145 158

31 Rene Knudsen Svendborg BK 454 143 153 158

32 Rudi Stjernegaard BK Odin 451 136 170 145

33 Rene Knudsen Svendborg BK 450 120 147 183

34 Jens Storgaard BKM2002 445 140 148 157

35 Rudi Stjernegaard BK Odin 445 149 157 139

36 John Vestergaard Hansen BK Odin 436 138 161 137

37 Steen Rasmussen BKM2002 418 131 137 150

38 Benny Jørgenen BKM2002 417 156 125 136

39 Benny Jørgenen BKM2002 416 120 151 145

40 Rene Knudsen Svendborg BK 385 121 140 124

41 Frede Nielsen Assens BK 320 87 111 122
Herrer A - B licens:
 

NR. Navn: Klub: Total score 1. serie 2.serie 3. serie
1 1 Michael Brunebjerg BCM 718 254 248 216

2 Michael Brunebjerg BCM 612 230 181 201
2 3 Søren Arup Smut 607 201 215 191

4 Søren Arup Smut 607 212 207 188
3 6 Rene Jacobsen BK Odin 576 214 183 179

8 Benny Vognsen Smut 575 227 195 153

9 Søren Arup Smut 572 193 190 189

10 Rene Jacobsen BK Odin 566 194 171 201

11 Sebastian Frost Assens BK 561 191 179 191

12 Stig Nielsen Assens BK 556 188 212 156

13 Carl-Aage Fentz BCM 551 161 190 200

14 Martin Pedersen BKM2002 551 176 189 186

15 Benny Vognsen Smut 550 194 175 181

16 Martin Pedersen BKM2002 545 170 188 187

17 Kim Rysgaard Brasilia 541 166 171 204

18 Sebastian Frost Assens BK 541 195 155 191

19 Orla Eisner Sambowl 537 186 135 216

20 Stig Nielsen Assens BK 527 186 209 132

21 Claus Krammer Assens BK 526 155 225 146

22 Orla Eisner Sambowl 511 180 150 181

23 Carsten Rysgaard Brasilia 507 172 180 155

24 Rene Jacobsen BK Odin 507 140 184 183

25 Claus Krammer Assens BK 506 173 168 165

26 Benny Vognsen Smut 499 170 149 180

27 Carl-Aage Fentz BCM 498 175 180 143

28 Mogens Pedersen Trekanten 497 124 190 183

29 Orla Eisner Sambowl 486 154 177 155

30 Carl-Aage Fentz BCM 481 173 144 164

31 Michael Brunebjerg BCM 477 164 179 134

32 Stig Nielsen Assens BK 466 129 156 181

33 Mogens Pedersen Trekanten 456 153 174 129

34 Martin Pedersen BKM2002 438 170 125 143

35 Claus Krammer Assens BK 423 133 149 141
 
 
 
 
Slag seddel trækning.

BOWLINGKUGLEN blev vundet af Rene Jacobsen BK Odin



Rød kegle trækning.


TV blev vundet af Mark Lund


 


Resultat 2014

 

MUNKEBO CUP 2014

 

DAMER U/LICENS.

 

Nr. 1 Lissi Damm            BKM 2002  454 kegler

 

Nr. 2 Ulla Pedersen        BKM 2002  401 kegler

 

Nr. 3 Mona Frederiksen  BKM 2002  393 kegler

 

DAMER RÆKKE D

 

Nr. 1 Jette Frost            ASSENS     518 kegler

 

Nr. 2 Lis Tidemann         BCM         500 kegler

 

Nr. 3 Lena Eilian            NIF          488 kegler

 

DAMER RÆKKE C   

 

Nr. 1 Vinni Larsen         BCM         488 kegler

 

Nr. 2 Anne Stampe      BKM 2002   486 kegler

 

Nr.3 Lena Ejby           BKM 2002   441 kegler

 

DAMER RÆKKE A+B 

 

Nr. 1 Inga Larsen       BKM 2002     513 kegler

 

Nr. 2 Karen Pedersen TOP10          501 kegler

 

HERRER U/LICENS

 

Nr. 1 Kim Groth                           492 kegler

 

Nr. 2 Mark Lund                          487 kegler

 

Nr. 3 Willy Gervig   BKM 2002      471 kegler

 

HERRER RÆKKE D    

 

Nr. 1 Bjarne Jørgensen MBK07           520 kegler

 

Nr. 2 Niels Kristensern MBK07           517 kegler

 

Nr. 3 Flemming Rasmussen BKM 2002 507 kegler

 

HERRER RÆKKE C

 

Nr. 1 Gerner Uhrenholdt    BKM 2002 567 kegler

 

Nr. 2 Arly Storgaard          BKM 2002  560 kegler

 

Nr. 3 Jørgen Ejby             BKM 2002  535 kegler

 

HERRER RÆKKE A+B 

 

Nr. 1 Benny Vognsen        Smut         615 kegler

 

Nr. 2 Carl-Aage Fentz       BCM          607 kegler

 

Nr. 3 Søren Arup             Smut          579 kegler

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

HØJESTE SCORE:

 

DAMER

 

ANNE STAMPE    BKM 2002  225 kegler

 

HERRER

 

BENNY VOGNSEN  SMUT       246 kegler

 

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

BOWLINGKUGLEN BLEV VUNDET AF INGA LARSEN   BKM 2002

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

DEN RØDE KEGLE

 

SAMSUNG TV     BLEV VUNDET AF JØRGEN EJBY   BKM 2002

 

PANASONIC TV  BLEV VUNDET AF BENNY VOGNSEN  SMUT

 


Resultat 2013

 

RESULTATER MUNKEBO CUP 2013

 

Damer uden licens:

 

Nr. 1 Mona Frederiksen  BKM 2002    468 kegler

 

Nr. 2 Susanne Laugesen Svendborg   453 kegler

 

Nr. 3 Ulla Hansen          BKM 2002    433 kegler

 

 

 

Damer D:

 

Nr. 1 Louise Andersen   BKM 2002    486 kegler

 

Nr. 2 Alice Dyhre          SMUT         485 kegler

 

Nr. 3 Tove Rasmussen    BKM 2002    475 kegler

 

 

 

Damer C:

 

Nr. 1 Lis Thidemann      BCM           583 kegler

 

Nr. 2 Inga Larsen          BKM 2002    528 kegler

 

Nr. 3 Heidi Garp           SMUT         508 kegler

 

 

 

DAMER AB:

 

Nr. 1 Karen Pedersen   TOP10         499 kegler

 

Nr. 2 Susanne Garp       SMUT         476 kegler

 

 

 

HERRER UDEN LICENS:

 

Nr. 1 Kim Groth             BCM            524 kegler

 

Nr. 2 Peter Larsen                           511 kegler

 

Nr. 3 Mogens Rasmussen BKM 2002     499 kegler

 

 

 

HERRER D:

 

Nr. 1 Benny Jørgensen       BKM 2002       550 kegler

 

Nr. 2 Flemming Rasmussen   BKM 2002       538 kegler

 

Nr. 3 Herbert Strange         BKM 2002      517 kegler

 

 

 

HERRER C:

 

Nr. 1 Rene Knudsen            Svendborg    559 kegler

 

Nr. 2 Jørgen Ejby                BKM 2002     529 kegler

 

Nr. 3 Arly Storgaard             BKM 2002     507 kegler

 

 

 

HERRER AB:

 

Nr. 1 Jan Petterson           SMUT            629 kegler

 

Nr. 2 Frede Lohmann         BKM 2002       604 kegler

 

Nr. 3 Benny Vognsen         SMUT            590 kegler

 

 

 

HØJESTE SCORE:

 

Damer: LIS THIDEMANN  BCM  223 kegler       Herrer: JAN PETTERSON SMUT 232 kegler

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Bowlingkuglen blev vundet af : JØRN GARP SMUT

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

R Ø D   K E G L E:

 

TV- blev vundet af: JAN PETTERSON  SMUT

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

En aften for 2 på Munkebo Kro blev vundet af LENA EJBY  BKM 2002


 

Resultat 2012

 

Resultater MUNKEBO CUP 2012

 

 

 

DAMER

 

Uden licens

 

Nr. 1  Betty Rasmussen -  BKM 2002  498  kegler

 

Nr. 2  Ulla Hansen         -  BKM 2002  427  kegler

 

Nr. 3  Lissi Hansen        -  BKM 2002  389  kegler

 

 

 

Damer D

 

Nr. 1  Tove Rasmussen -  BKM 2002  511 kegler

 

Nr. 2  Lena Elian           -  NIF             500 kegler

 

Nr. 3  Jytte Jørgensen   -  BKM 2002 492 kegler

 

 

 

Damer C

 

Nr. 1  Lena Ejby            -  BKM 2002 494 kegler

 

Nr. 2  Susanne Garp     -  SMUT

 

Nr. 3  Tove Christensen –NIF

 

 

 

 

 

Herrer

 

Uden licens

 

Nr. 1  Mark Lund        -     uden klub       538 kegler

 

Nr. 2  Villy Gervig       -     BKM 2002      529 kegler

 

Nr. 3  Mogens Rasmussen BKM 2002     494 kegler

 

 

 

Herrer D

 

Nr. 1  John Christiansen – NIF                512 kegler

 

Nr. 2  John Elian                - NIF                509 kegler

 

Nr. 3  Flemming Rasmussen BKM 2002 507 kegler 

 

 

 

Herrer C

 

Nr. 1  John Rasmussen      Svendborg Bowlingklub 578 kegler

 

Nr. 2  Christian Petersen   BKM 2002                       559 kegler

 

Nr. 3  Rudi Stjernegaard   ODIN                                 556 kegler

 

 

 

Herrer A+B

 

Nr. 1  Benny Vognsen       SMUT            616 kegler

 

Nr. 2  Jan Petterson          BCM              597 kegler

 

Nr. 3  Søren Arup              SMUT           584 kegler

 

 

 

Højeste scorer:

 

 

 

Damer    Lena Elian      med 212 kegler

 

Herrer    Jan Petterson med 236 kegler

 

 

 

Rød Kegle:

 

Cyklen     – Frederik Tønder

 

Kuffert    – Christian Petersen

 

Special-øl - Jørgen Ejby

 

 

 

Bowlingkuglen blev vundet af John W. Hansen

 


 

Resultat 2011

Resultater 2011

Damer uden licens: 
Nr. 1 Ulla Hansen, Munkebo 2022        444 point
Nr- 2 Mona Frederiksen Munkebo 2002 410 point
Nr. 3 Inger Nicolajsen                       367 point

Damer D rækken:
Nr. 1 Anne Stampe, Munkebo 2022      499 point
Nr. 2 Tove Rasmussen, Munkebo 2022  479 point
         Tove lavede 9 strikes
Nr. 3 Susanne Garp, Smut                  479 point
         Susanne lavede 8 strikes

Damer C rækken:
Nr. 1 Karen Pedersen, Top10              540 point
Nr. 2´Tove Christiansen, NIF               537 point
Nr. 3  Liselotte Rasmusen, Svendborg
        Bowling                                   506 point  

Dame A+B
Nr. 1 Susanne Laugesen, Svendborg
        Bowling                                   480 point


Herre uden licens:
Nr. 1 Arly Sanders                             559 point
Nr. 2 Mark Lund                               524 point
Nr. 3 Kim Groth                               523 point

Herre D rækken:
Nr. 1 Christian Pedersen,Munkebo       538 point
Nr. 2 Torben Johansen, Munkebo        529 point
Nr. 3 Flemming Jensen, NIF               523 point

Herre C rækken:
Nr. 1 Jan Petterson, BCM                   640 point
Nr. 2 John Vestergaard, Munkebo        609 point
Nr. 3 John Rasmussen, Svendborg
         Bowling                                  574 point

Herre A+B:
Nr. 1 Søren Arup, Smut                      619 point
Nr. 2 Jean Sørensen, Smut                  613 point
Nr. 3 Carl Aage Fentz, BCm                588 point

Højeste score Damer:
Tove Christensen, NIF       212 point
Tove Rasmussen, Munkebo 212 point 

Højeste score Herre:
Jan Petterson, BCM         246 point 

Bowlingkuglen blev vundet af Arly Sanders.
(Udtrukket på alle slagsedler)

De 3 præmier vedr. rød kegle blev vundet af:

Bent Gervig
Jan Petterson
Ulla Hansen

 


 

Resultat 2010

Damer uden licens
Nr. 1 Betty Rasmussen, Munkebo 2002.       460.
nr. 2 Inger Nicolaisen, Sif.                        413.
nr. 3 Ulla Hansen, Munkebo 2002.              408.

Damer D
Nr. 1 Lena Ejby, Munkebo 2002                 519
nr. 2 Jytte Jørgensen, Munkebo 2002        466
nr. 3 Jane Jensen, NIF                             463

Damer C
Nr. 1 Inga Larsen, Munkebo 2002               542
nr. 2 Karen Pedersen, Top 10                   537
nr. 3 Jannie Hansen, Odin                        479

Damer A+B
Nr. 1 Marlene Sørensen, Smut                   551
nr. 2 Ingrid Larsen, PEB                            547
nr. 3 Carina Garp Kyed. Odin                    510

Herrer uden licens
Nr. 1 Arly Sanders, firma                           510
nr. 2 Kim Groth, firma                              499
nr. 3 Martin Simonsen, Munkebo 2002         479

Herrer D
Nr. 1 Peter Johansen, PEB                         526
nr. 2 Henning Dørr,Munkebo 2002               523
nr. 3 Rene Jacobsen, Odin                         515

Herrer C
Nr. 1 John Rasmussen, Svendborg             590
nr. 2  Carsten Jakobsen, Keglen                570
nr. 3  Carl Aage Fentz, BCM                      556

Herrer A og B
Nr. 1 Søren Arup, Smut                             603
nr. 2 Jean Sørensen, Smut                        591
nr. 3  Martin Pedersen, Munkebo 2002       589

Damer højeste score
Carina Garp Kyed                                    211

Herrer højeste score
John Rasmussen, Svendborg                   244